Rezidence Prachnerova, Praha 5 – Košíře

objednatel ČENĚK A JEŽEK s.r.o. – zhotovení dočasných zemních lanových kotev pro kotvení pažících stěn z převrtávaných pilotových stěn a pilířů tryskové injektáže

Investor: IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o., divize Invest
Architekt: A.LT ARCHITEKTI v.o.s.

I v centru hlavního města Prahy se dá dýchat zdravý vzduch a zdravě bydlet. To jsou hlavní znaky nového ambiciózního projektu, který vzniká v atraktivní, dynamicky se rozvíjející lokalitě Smíchov-Košíře, přesněji řečeno v jedné z posledních proluk v ulici Vrchlického. V objektu bude instalován unikátní systém rekuperace vzduchu s filtry druhé generace. Ten zajistí mimořádně čisté ovzduší. Každý byt bude mít vlastní živou lodžii s možností využití třeba na minizahrádku. Hlavním charakterem budoucí zástavby je osobitá architektura a zajímavá a pečlivě laděná dispozice jednotlivých bytů, díky které má každý klient možnost najít si bydlení plně odpovídající svému životnímu stylu. Dům respektuje stávající zástavbu a krajinný ráz lokality, zároveň však splňuje požadavky na současné moderní bydlení. Bude postaven jeden moderní bytový dům o výšce 8 NP špičkové stavební kvality.

Parkování bude zajištěno Ve vícepodlažních podzemních garážích. Pro podzemní parking je budována stavební jáma zajištěná po obvodu převrtávanými pilotovými stěnami kotvenými dočasnými lanovými zemními kotvami ve více úrovních.